Ogród Botaniczny

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby niepełnosprawne ruchowo
Osoby na wózkach (z wózkami) mogą skorzystać ze specjalnych ramp umożliwiających przemieszczanie się po schodach. W celu uzyskania pomocy prosimy o informację, najlepiej w wyprzedzeniem, o potrzebie przygotowania podjazdu na tel. 695 970 108 lub mail ogrodb@ukw.edu.pl

Osoby niewidome i słobowidzące
W ofercie posiadamy zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczej dla osób niewidzących i słabowidzących, w czasie których wykorzystujemy tablice w języku Braille’a, np. rozpoznawanie gatunków roślin.
Rabata ziołowa, na której rosną m.in. takie gatunki jak rozmaryn lekarski, cząber górki, macierzanka cytrynowa, mięta pieprzowa czy lubczyk ogrodowy, czyli rośliny o intensywnym zapachu i różnej fakturze liści, to ogrodowa strefa zapachu i dotyku, z której korzystają uczniowie niewidomi i słabowidzący. Na terenie Ogrodu znajduje się ścieżka edukacyjna pt. „Pomniki Przyrody”, na której tabliczki z opisami wykonano w języku polskim i angielskim, jak również w języku Braille’a.

Ogród Botaniczny UKW jest w trakcie Rewitalizacji, której celem jest m.in. szersze udostępnienie jego obszaru osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami.
Na terenie Ogrodu brak obecnie ogólnodostępnej toalety, zaleca się korzystanie z toalet w budynku głównym UKW przy ul. Chodkiewicza 30.