Ogród Botaniczny

Bydgoska Pszczela Ścieżka w Botaniku UKW

Ogród uniwersytecki jest jednym z przystanków Bydgoskiej Pszczelej Ścieżki, czyli punktów na terenie miasta, w których ochrona pożytecznych zapylaczy i edukacja o nich stanowi jeden z głównych celów działalności.

W ostatnich dniach na naszej Pszczelej Ścieżce gościliśmy przewodników turystycznych, nauczycieli i bydgoszczan, którzy wiedzę i miłość do zapylaczy chcieliby ponieść dalej w świat. Naszych Gości oprowadziła - koordynująca z ramienia Ogrodu Botanicznego projekt - edukatorka, mgr Monika Wójcik-Musiał wraz z pszczelarzem, który już od prawie 10 lat prowadzi ogrodową pasiekę, Panem Marcinem Szymańskim. Goście podejrzeli pracę pszczół miodnych i dzikich, dowiedzieli się, jak chronić i pomagać zapylaczom, obejrzeli naturalnie wytworzoną barć w ogrodowej wierzbie, poznali i powąchali rośliny nektarodajne z ziołowych rabat. Posmakowali również miodu z naszej pasieki.

Wycieczki odbyły się w ramach międzynarodowego projektu BeePathNet "Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie" realizowanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy, w których Ogród Botaniczny UKW uczestniczy.