Ogród Botaniczny

W Botaniku świętowaliśmy Dzień Pszczoły

W Botaniku świętowaliśmy Dzień Pszczoły

Choć są tak niewielkie, to niezmiernie ważne - mowa o zapylaczach, bez nich nie przetrwamy, warto więc je poznać i nauczyć się, jak im pomagać. 

8 sierpnia 2019 r. w Ogrodzie Botanicznym UKW w tym roku już po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Pszczoły. Było coś dla młodszych i starszych, te pozyteczne owady mozna było poznawać poprzez zabawę, obserwować, słuchać. Pokazalismy Wam też rośliny, które pszczoły lubią najbardziej i było coś dla smakozy, degustacja miodu z ogrodowej pasieki.

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół, zaś 20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ - Światowy Dzień Pszczół. Powszechnie pszczoły kojarzone są wytwarzaniem miodu, ale to nie jedyny pożytek, który zapewniają. Ich rola jest nieoceniona - przede wszystkim zapylanie roślin. Bez udziału pszczół wiele gatunków roślin nie mogłoby się rozwijać lub ich uprawy dawałyby niewielkie plony.
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o roli i ogromnym znaczeniu pszczół w przyrodzie oraz konieczności ich ochrony. Problem wymierania pszczół pojawił się już w latach 60. w Stanach Zjednoczonych, niestety od kilkunastu lat zmagamy się z nim także w Europie.

Dlatego takie święta jak dzień pszczół i akcje edukacyjne mają duże znaczenie. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zaprosić Państwa na wydarzenie poświęcone pszczołom.