Zakończyliśmy Środowe spotkania z legendą w Botaniku

Pracownicy Ogrodu Botanicznego UKW na wakacje przygotowali ciekawe cykliczne wydarzenia, jednym z nich były: Środowe spotkania z legendą. Pierwsze spotkanie odbyło się 4 lipca. W każdą środę wakacji, w samo południe, wielkie czytanie w Ogrodzie, do udziału zaproszono dzieci, młodzież, dorosłych - wszystkich tych, którzy chcieli poznać świat skrywany w książkach, baśniach i legendach. W spotkaniach uczestniczyli także znakomici goście, którzy prezentowali przybyłym wybrane przez siebie baśnie i legendy.

• 25 lipca - Tadeusz Oszubski, pisarz i dziennkarz, który specjalizuje się w literaturze grozy i fantasy oraz publikacjach dotyczących zjawisk niewyjaśnionych
  • 1 sierpnia - Alicja Kwaśniewska, prezenterka pogody TVP3 Bydgoszcz
  • 8 sierpnia - Ireneusz Nitkiewicz, radny Rady Miasta Bydgoszczy, inicjator utworzenia "Wspólnej spiżarni" - bydgoskiej jadłodzielni, akcji sadzenia drzew "Drzewa młodej Bydgoszczy", koordynator świątecznej pomocy bezdomnym i potrzebującym "Ciepło serca w słoiku" i wielu innych działań na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców
  • 22 sierpnia - dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw., Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, który zaprezentował opowieści z Księgi Bajek Polskich oraz Karolina Kasprzak, aktorka, twórczyni Teatru AleLale, dzięki której można było zajrzeć na karty "Pamiętnika gapia".
  • 29 sierpnia – na zakończenie cyklu pojawiło się aż trzech gości: prof. dr hab. Jacek Woźny, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katarzyna Muszyńska, pisarka i dziennikarka oraz Agata Wodzień, dziennikarka.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za te wszystkie Środowe spotkania z legendą!