Noc Biologów przyciągnęła tłumy

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego już po raz trzeci zorganizował Noc Biologów 2014.

W Ogrodzie Botanicznym noc rozpoczęła się już o świcie. Rano o godz. 7.00 rozstawiono sieci do obrączkowania ptaków przy karmnikach. Był to już IV odłów ptaków w ramach Ogólnopolskiej Akcji Karmnik – obrączkowanie przy karmnikach.

Rano uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w warsztatach o lwach i wężach, oglądali wystawę pocztówek i prac plastycznych dzieci szkół podstawowych pt. „Ptaki wokół nas”.

O zmroku w oranżerii uczestnicy odkrywali tajemnice zaklętych w drzewach, można było zobaczyć rośliny tajemne, związane z mitami, pełne czarcich mocy, np.: niebiański najeźdźca, drzewo druidów, święty krzew pogan, wykrywacz złodziei i morderców.

Po południu prezentacja o obserwacji ptaków zgromadziła wielu zainteresowanych. BIRDWATCHING to hobby, które przyciąga coraz więcej Bydgoszczan, Polaków…obserwowanie ptaków to frajda na całego. Prezentację poprowadził absolwent biologii mgr Dawid Kilon, z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Pod tunelem można było nauczyć się rozpoznawania szyszki różnych gatunków drzew. Na koniec organizatorzy zaprosili na nocny spacer po ogrodzie.

Zdjęcia: Barbara Wilbrandt.